S-1122B55MC-L9OTFU
SII Semiconductor CorporationSII Semiconductor Corporation
S-1122B55MC-L9OTFU Image
Image may be representation. See specifications for product details.
Product Overview
Part Number: S-1122B55MC-L9OTFU
Manufacturer/Brand: SII Semiconductor Corporation
Product description IC REG LINEAR 5.5V 150MA SOT23-5
Datasheets: S-1122B55MC-L9OTFU.pdf
  • Message
Specifications of S-1122B55MC-L9OTFU
Part Number S-1122B55MC-L9OTFU Manufacturer SII Semiconductor Corporation
Description IC REG LINEAR 5.5V 150MA SOT23-5 Lead Free Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant
Quantity Available 327071 pcs Data sheet S-1122B55MC-L9OTFU.pdf
Related Products
S-1122B53MC-L9MTFU
S-1122B53MC-L9MTFU
Manufacturers: SII Semiconductor Corporation
Description: IC REG LINEAR 5.3V 150MA SOT23-5
In stock: 283556 pcs
Download: S-1122B53MC-L9MTFU.pdf
Manufacturers: Copal Electronics
Description: SW ROTARY DIP HEX COMP 100MA 5V