S-1131B15UC-N4ATFG
SII Semiconductor CorporationSII Semiconductor Corporation
S-1131B15UC-N4ATFG Image
Image may be representation. See specifications for product details.
Product Overview
Part Number: S-1131B15UC-N4ATFG
Manufacturer/Brand: SII Semiconductor Corporation
Product description IC REG LINEAR 1.5V 300MA SOT89-5
Datasheets: S-1131B15UC-N4ATFG.pdf
Reference Price (In US Dollars)
1000 pcs
  • Message
Specifications of S-1131B15UC-N4ATFG
Part Number S-1131B15UC-N4ATFG Manufacturer SII Semiconductor Corporation
Description IC REG LINEAR 1.5V 300MA SOT89-5 Lead Free Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant
Quantity Available 273875 pcs Data sheet S-1131B15UC-N4ATFG.pdf
Related Products
S-1131A
S-1131A
Manufacturers: Copal Electronics
Description: SW ROTARY DIP HEX COMP 100MA 5V