S-1122B55MC-L9OTFG
SII Semiconductor CorporationSII Semiconductor Corporation
S-1122B55MC-L9OTFG Image
Image may be representation. See specifications for product details.
Product Overview
Part Number: S-1122B55MC-L9OTFG
Manufacturer/Brand: SII Semiconductor Corporation
Product description IC REG LINEAR 5.5V 150MA SOT23-5
Datasheets: S-1122B55MC-L9OTFG.pdf
Reference Price (In US Dollars)
3000 pcs
  • Message
Specifications of S-1122B55MC-L9OTFG
Part Number S-1122B55MC-L9OTFG Manufacturer SII Semiconductor Corporation
Description IC REG LINEAR 5.5V 150MA SOT23-5 Lead Free Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant
Quantity Available 284249 pcs Data sheet S-1122B55MC-L9OTFG.pdf
Related Products
S-1122B54MC-L9NTFU
S-1122B54MC-L9NTFU
Manufacturers: SII Semiconductor Corporation
Description: IC REG LINEAR 5.4V 150MA SOT23-5
In stock: 315598 pcs
Download: S-1122B54MC-L9NTFU.pdf
RFQ
S-1130A
S-1130A
Manufacturers: Copal Electronics
Description: SW ROTARY DIP HEX COMP 100MA 5V