337CKE016MGM
Illinois CapacitorIllinois Capacitor
337CKE016MGM Image
Image may be representation. See specifications for product details.
Product Overview
Part Number: 337CKE016MGM
Manufacturer/Brand: Illinois Capacitor
Product description CAP ALUM 330UF 20% 16V RADIAL
Datasheets: 337CKE016MGM.pdf
Reference Price (In US Dollars)
10000 pcs
  • Message
Specifications of 337CKE016MGM
Part Number 337CKE016MGM Manufacturer Illinois Capacitor
Description CAP ALUM 330UF 20% 16V RADIAL Lead Free Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant