337BPS016M
Illinois CapacitorIllinois Capacitor
337BPS016M Image
Image may be representation. See specifications for product details.
Product Overview
Part Number: 337BPS016M
Manufacturer/Brand: Illinois Capacitor
Product description CAP ALUM 330UF 20% 16V RADIAL
Datasheets: 337BPS016M.pdf
Reference Price (In US Dollars)
16000 pcs
  • Message
Specifications of 337BPS016M
Part Number 337BPS016M Manufacturer Illinois Capacitor
Description CAP ALUM 330UF 20% 16V RADIAL Lead Free Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant