337BPA016M
Illinois CapacitorIllinois Capacitor
337BPA016M Image
Image may be representation. See specifications for product details.
Product Overview
Part Number: 337BPA016M
Manufacturer/Brand: Illinois Capacitor
Product description CAP ALUM 330UF 20% 16V AXIAL
Datasheets: 337BPA016M.pdf
Reference Price (In US Dollars)
6400 pcs
  • Message
Specifications of 337BPA016M
Part Number 337BPA016M Manufacturer Illinois Capacitor
Description CAP ALUM 330UF 20% 16V AXIAL Lead Free Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant