UMP1A100MDD
NichiconNichicon
UMP1A100MDD Image
Image may be representation. See specifications for product details.
Product Overview
Part Number: UMP1A100MDD
Manufacturer/Brand: Nichicon
Product description CAP ALUM 10UF 20% 10V RADIAL
Datasheets: 1.UMP1A100MDD.pdf2.UMP1A100MDD.pdf
Reference Price (In US Dollars)
1 pcs
10 pcs
100 pcs
500 pcs
1000 pcs
2500 pcs
  • Message
Specifications of UMP1A100MDD
Part Number UMP1A100MDD Manufacturer Nichicon
Description CAP ALUM 10UF 20% 10V RADIAL Lead Free Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant