UMP1A100MDD1TP
NichiconNichicon
UMP1A100MDD1TP Image
Image may be representation. See specifications for product details.
Product Overview
Part Number: UMP1A100MDD1TP
Manufacturer/Brand: Nichicon
Product description CAP ALUM 10UF 20% 10V RADIAL
Datasheets: 1.UMP1A100MDD1TP.pdf2.UMP1A100MDD1TP.pdf
Reference Price (In US Dollars)
2000 pcs
4000 pcs
  • Message
Specifications of UMP1A100MDD1TP
Part Number UMP1A100MDD1TP Manufacturer Nichicon
Description CAP ALUM 10UF 20% 10V RADIAL Lead Free Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant