UMP1A220MDD
NichiconNichicon
UMP1A220MDD Image
Image may be representation. See specifications for product details.
Product Overview
Part Number: UMP1A220MDD
Manufacturer/Brand: Nichicon
Product description CAP ALUM 22UF 20% 10V RADIAL
Datasheets: 1.UMP1A220MDD.pdf2.UMP1A220MDD.pdf
Reference Price (In US Dollars)
1 pcs
10 pcs
100 pcs
500 pcs
1000 pcs
2500 pcs
  • Message
Specifications of UMP1A220MDD
Part Number UMP1A220MDD Manufacturer Nichicon
Description CAP ALUM 22UF 20% 10V RADIAL Lead Free Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant