ALF40C102FP500
Product Overview
Part Number: ALF40C102FP500
Manufacturer/Brand: KEMET
Product description CAP ALU 1000UF 20% 500V PRESSFIT
Datasheets: ALF40C102FP500.pdf
Reference Price (In US Dollars)
120 pcs
  • Message
Specifications of ALF40C102FP500
Part Number ALF40C102FP500 Manufacturer KEMET
Description CAP ALU 1000UF 20% 500V PRESSFIT Lead Free Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant