ALF40C102EF250
Product Overview
Part Number: ALF40C102EF250
Manufacturer/Brand: KEMET
Product description CAP ALU 1000UF 20% 250V PRESSFIT
Datasheets: ALF40C102EF250.pdf
Reference Price (In US Dollars)
216 pcs
  • Message
Specifications of ALF40C102EF250
Part Number ALF40C102EF250 Manufacturer KEMET
Description CAP ALU 1000UF 20% 250V PRESSFIT Lead Free Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant