ALF40C102DD200
KEMETKEMET
KEMET
Image may be representation. See specifications for product details.
Product Overview
Part Number: ALF40C102DD200
Manufacturer/Brand: KEMET
Product description CAP ALU 1000UF 20% 200V PRESSFIT
Datasheets: ALF40C102DD200.pdf
Reference Price (In US Dollars)
200 pcs
  • Message
Specifications of ALF40C102DD200
Part Number ALF40C102DD200 Manufacturer KEMET
Description CAP ALU 1000UF 20% 200V PRESSFIT Lead Free Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant