337ULG035MGU
Illinois CapacitorIllinois Capacitor
337ULG035MGU Image
Image may be representation. See specifications for product details.
Product Overview
Part Number: 337ULG035MGU
Manufacturer/Brand: Illinois Capacitor
Product description CAP ALUM POLY 330UF 20% 35V T/H
Datasheets: 337ULG035MGU.pdf
  • Message
Specifications of 337ULG035MGU
Part Number 337ULG035MGU Manufacturer Illinois Capacitor
Description CAP ALUM POLY 330UF 20% 35V T/H Lead Free Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant