337ULR6R3MEF
Illinois CapacitorIllinois Capacitor
337ULR6R3MEF Image
Image may be representation. See specifications for product details.
Product Overview
Part Number: 337ULR6R3MEF
Manufacturer/Brand: Illinois Capacitor
Product description CAP ALUM POLY 330UF 20% 6.3V T/H
Datasheets: 337ULR6R3MEF.pdf
Reference Price (In US Dollars)
6000 pcs
  • Message
Specifications of 337ULR6R3MEF
Part Number 337ULR6R3MEF Manufacturer Illinois Capacitor
Description CAP ALUM POLY 330UF 20% 6.3V T/H Lead Free Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant