337ULR016MGU
Illinois CapacitorIllinois Capacitor
337ULR016MGU Image
Image may be representation. See specifications for product details.
Product Overview
Part Number: 337ULR016MGU
Manufacturer/Brand: Illinois Capacitor
Product description CAP ALUM POLY 330UF 20% 16V T/H
Datasheets: 337ULR016MGU.pdf
  • Message
Specifications of 337ULR016MGU
Part Number 337ULR016MGU Manufacturer Illinois Capacitor
Description CAP ALUM POLY 330UF 20% 16V T/H Lead Free Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant