337ULG016MGU
Illinois CapacitorIllinois Capacitor
337ULG016MGU Image
Image may be representation. See specifications for product details.
Product Overview
Part Number: 337ULG016MGU
Manufacturer/Brand: Illinois Capacitor
Product description CAP ALUM POLY 330UF 20% 16V T/H
Datasheets: 337ULG016MGU.pdf
Reference Price (In US Dollars)
6000 pcs
  • Message
Specifications of 337ULG016MGU
Part Number 337ULG016MGU Manufacturer Illinois Capacitor
Description CAP ALUM POLY 330UF 20% 16V T/H Lead Free Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant