337UVG2R5MEW
Illinois CapacitorIllinois Capacitor
337UVG2R5MEW Image
Image may be representation. See specifications for product details.
Product Overview
Part Number: 337UVG2R5MEW
Manufacturer/Brand: Illinois Capacitor
Product description CAP ALUM POLY 330UF 20% 2.5V SMD
Datasheets: 337UVG2R5MEW.pdf
Reference Price (In US Dollars)
6000 pcs
  • Message
Specifications of 337UVG2R5MEW
Part Number 337UVG2R5MEW Manufacturer Illinois Capacitor
Description CAP ALUM POLY 330UF 20% 2.5V SMD Lead Free Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant