337LBB160M2BC
Illinois CapacitorIllinois Capacitor
337LBB160M2BC Image
Image may be representation. See specifications for product details.
Product Overview
Part Number: 337LBB160M2BC
Manufacturer/Brand: Illinois Capacitor
Product description CAP ALUM 330UF 20% 160V SNAP
Datasheets: 337LBB160M2BC.pdf
Reference Price (In US Dollars)
2400 pcs
  • Message
Specifications of 337LBB160M2BC
Part Number 337LBB160M2BC Manufacturer Illinois Capacitor
Description CAP ALUM 330UF 20% 160V SNAP Lead Free Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant