337LBB350M2CG
Illinois CapacitorIllinois Capacitor
337LBB350M2CG Image
Image may be representation. See specifications for product details.
Product Overview
Part Number: 337LBB350M2CG
Manufacturer/Brand: Illinois Capacitor
Product description CAP ALUM 330UF 20% 350V SNAP
Datasheets: 337LBB350M2CG.pdf
Reference Price (In US Dollars)
2800 pcs
  • Message
Specifications of 337LBB350M2CG
Part Number 337LBB350M2CG Manufacturer Illinois Capacitor
Description CAP ALUM 330UF 20% 350V SNAP Lead Free Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant