337KXM016M
Illinois CapacitorIllinois Capacitor
337KXM016M Image
Image may be representation. See specifications for product details.
Product Overview
Part Number: 337KXM016M
Manufacturer/Brand: Illinois Capacitor
Product description CAP ALUM 330UF 20% 16V THRU HOLE
Datasheets: 337KXM016M.pdf
Reference Price (In US Dollars)
10000 pcs
  • Message
Specifications of 337KXM016M
Part Number 337KXM016M Manufacturer Illinois Capacitor
Description CAP ALUM 330UF 20% 16V THRU HOLE Lead Free Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant