337KBM050MGJD
Illinois CapacitorIllinois Capacitor
337KBM050MGJD Image
Image may be representation. See specifications for product details.
Product Overview
Part Number: 337KBM050MGJD
Manufacturer/Brand: Illinois Capacitor
Product description CAP ALUM 330UF 20% 50V THRU HOLE
Datasheets: 337KBM050MGJD.pdf
Reference Price (In US Dollars)
4000 pcs
  • Message
Specifications of 337KBM050MGJD
Part Number 337KBM050MGJD Manufacturer Illinois Capacitor
Description CAP ALUM 330UF 20% 50V THRU HOLE Lead Free Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant