RVA1E150MNG
NichiconNichicon
RVA1E150MNG Image
Image may be representation. See specifications for product details.
Product Overview
Part Number: RVA1E150MNG
Manufacturer/Brand: Nichicon
Product description CAP ALUM POLY 15UF 20% 25V SMD
Datasheets: 1.RVA1E150MNG.pdf2.RVA1E150MNG.pdf3.RVA1E150MNG.pdf
  • Message
Specifications of RVA1E150MNG
Part Number RVA1E150MNG Manufacturer Nichicon
Description CAP ALUM POLY 15UF 20% 25V SMD Lead Free Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant