RVA0J101MNG
NichiconNichicon
RVA0J101MNG Image
Image may be representation. See specifications for product details.
Product Overview
Part Number: RVA0J101MNG
Manufacturer/Brand: Nichicon
Product description CAP ALUM POLY 100UF 20% 6.3V SMD
Datasheets: 1.RVA0J101MNG.pdf2.RVA0J101MNG.pdf3.RVA0J101MNG.pdf
  • Message
Specifications of RVA0J101MNG
Part Number RVA0J101MNG Manufacturer Nichicon
Description CAP ALUM POLY 100UF 20% 6.3V SMD Lead Free Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant