RVA0G151MNG
NichiconNichicon
RVA0G151MNG Image
Image may be representation. See specifications for product details.
Product Overview
Part Number: RVA0G151MNG
Manufacturer/Brand: Nichicon
Product description CAP ALUM POLY 150UF 20% 4V SMD
Datasheets: 1.RVA0G151MNG.pdf2.RVA0G151MNG.pdf3.RVA0G151MNG.pdf
  • Message
Specifications of RVA0G151MNG
Part Number RVA0G151MNG Manufacturer Nichicon
Description CAP ALUM POLY 150UF 20% 4V SMD Lead Free Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant