RVA1C470MNG
NichiconNichicon
RVA1C470MNG Image
Image may be representation. See specifications for product details.
Product Overview
Part Number: RVA1C470MNG
Manufacturer/Brand: Nichicon
Product description CAP ALUM POLY 47UF 20% 16V SMD
Datasheets: 1.RVA1C470MNG.pdf2.RVA1C470MNG.pdf3.RVA1C470MNG.pdf
  • Message
Specifications of RVA1C470MNG
Part Number RVA1C470MNG Manufacturer Nichicon
Description CAP ALUM POLY 47UF 20% 16V SMD Lead Free Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant