LGN2C471MELZ25
NichiconNichicon
LGN2C471MELZ25 Image
Image may be representation. See specifications for product details.
Product Overview
Part Number: LGN2C471MELZ25
Manufacturer/Brand: Nichicon
Product description CAP ALUM 470UF 20% 160V SNAP
Datasheets: 1.LGN2C471MELZ25.pdf2.LGN2C471MELZ25.pdf
Reference Price (In US Dollars)
1 pcs
10 pcs
100 pcs
500 pcs
1000 pcs
2500 pcs
  • Message
Specifications of LGN2C471MELZ25
Part Number LGN2C471MELZ25 Manufacturer Nichicon
Description CAP ALUM 470UF 20% 160V SNAP Lead Free Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant