LGN2C222MELC35
NichiconNichicon
LGN2C222MELC35 Image
Image may be representation. See specifications for product details.
Product Overview
Part Number: LGN2C222MELC35
Manufacturer/Brand: Nichicon
Product description CAP ALUM 2200UF 20% 160V SNAP
Datasheets: 1.LGN2C222MELC35.pdf2.LGN2C222MELC35.pdf
  • Message
Specifications of LGN2C222MELC35
Part Number LGN2C222MELC35 Manufacturer Nichicon
Description CAP ALUM 2200UF 20% 160V SNAP Lead Free Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant