LGN2C332MELC50
NichiconNichicon
LGN2C332MELC50 Image
Image may be representation. See specifications for product details.
Product Overview
Part Number: LGN2C332MELC50
Manufacturer/Brand: Nichicon
Product description CAP ALUM 3300UF 20% 160V SNAP
Datasheets: 1.LGN2C332MELC50.pdf2.LGN2C332MELC50.pdf
  • Message
Specifications of LGN2C332MELC50
Part Number LGN2C332MELC50 Manufacturer Nichicon
Description CAP ALUM 3300UF 20% 160V SNAP Lead Free Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant