LGN2C182MELC35
NichiconNichicon
LGN2C182MELC35 Image
Image may be representation. See specifications for product details.
Product Overview
Part Number: LGN2C182MELC35
Manufacturer/Brand: Nichicon
Product description CAP ALUM 1800UF 20% 160V SNAP
Datasheets: 1.LGN2C182MELC35.pdf2.LGN2C182MELC35.pdf
Reference Price (In US Dollars)
1 pcs
10 pcs
100 pcs
500 pcs
1000 pcs
2500 pcs
  • Message
Specifications of LGN2C182MELC35
Part Number LGN2C182MELC35 Manufacturer Nichicon
Description CAP ALUM 1800UF 20% 160V SNAP Lead Free Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant