LGN2C821MELA30
NichiconNichicon
LGN2C821MELA30 Image
Image may be representation. See specifications for product details.
Product Overview
Part Number: LGN2C821MELA30
Manufacturer/Brand: Nichicon
Product description CAP ALUM 820UF 20% 160V SNAP
Datasheets: 1.LGN2C821MELA30.pdf2.LGN2C821MELA30.pdf
1000 pcs
2500 pcs
  • Message
Specifications of LGN2C821MELA30
Part Number LGN2C821MELA30 Manufacturer Nichicon
Description CAP ALUM 820UF 20% 160V SNAP Lead Free Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant