ALF40C122KP500
Product Overview
Part Number: ALF40C122KP500
Manufacturer/Brand: KEMET
Product description CAP ALU 1200UF 20% 500V PRESSFIT
Datasheets: ALF40C122KP500.pdf
Reference Price (In US Dollars)
96 pcs
  • Message
Specifications of ALF40C122KP500
Part Number ALF40C122KP500 Manufacturer KEMET
Description CAP ALU 1200UF 20% 500V PRESSFIT Lead Free Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant