337SVH035MGE
Illinois CapacitorIllinois Capacitor
337SVH035MGE Image
Image may be representation. See specifications for product details.
Product Overview
Part Number: 337SVH035MGE
Manufacturer/Brand: Illinois Capacitor
Product description CAP ALUM 330UF 20% 35V SMD
Datasheets: 337SVH035MGE.pdf
  • Message
Specifications of 337SVH035MGE
Part Number 337SVH035MGE Manufacturer Illinois Capacitor
Description CAP ALUM 330UF 20% 35V SMD Lead Free Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant