337SML6R3MD8
Illinois CapacitorIllinois Capacitor
Illinois Capacitor
Image may be representation. See specifications for product details.
Product Overview
Part Number: 337SML6R3MD8
Manufacturer/Brand: Illinois Capacitor
Product description CAP ALUM 330UF 20% 6.3V SMD
Datasheets: 337SML6R3MD8.pdf
Reference Price (In US Dollars)
10000 pcs
  • Message
Specifications of 337SML6R3MD8
Part Number 337SML6R3MD8 Manufacturer Illinois Capacitor
Description CAP ALUM 330UF 20% 6.3V SMD Lead Free Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant