337SVL6R3MFE
Illinois CapacitorIllinois Capacitor
337SVL6R3MFE Image
Image may be representation. See specifications for product details.
Product Overview
Part Number: 337SVL6R3MFE
Manufacturer/Brand: Illinois Capacitor
Product description CAP ALUM 330UF 20% 6.3V SMD
Datasheets: 337SVL6R3MFE.pdf
  • Message
Specifications of 337SVL6R3MFE
Part Number 337SVL6R3MFE Manufacturer Illinois Capacitor
Description CAP ALUM 330UF 20% 6.3V SMD Lead Free Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant