337CKS063M
Illinois CapacitorIllinois Capacitor
337CKS063M Image
Image may be representation. See specifications for product details.
Product Overview
Part Number: 337CKS063M
Manufacturer/Brand: Illinois Capacitor
Product description CAP ALUM 330UF 20% 63V THRU HOLE
Datasheets: 337CKS063M.pdf
Reference Price (In US Dollars)
1200 pcs
  • Message
Specifications of 337CKS063M
Part Number 337CKS063M Manufacturer Illinois Capacitor
Description CAP ALUM 330UF 20% 63V THRU HOLE Lead Free Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant