337CKR050M
Illinois CapacitorIllinois Capacitor
337CKR050M Image
Image may be representation. See specifications for product details.
Product Overview
Part Number: 337CKR050M
Manufacturer/Brand: Illinois Capacitor
Product description CAP ALUM 330UF 20% 50V THRU HOLE
Datasheets: 337CKR050M.pdf
Reference Price (In US Dollars)
12000 pcs
  • Message
Specifications of 337CKR050M
Part Number 337CKR050M Manufacturer Illinois Capacitor
Description CAP ALUM 330UF 20% 50V THRU HOLE Lead Free Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant