337CKS160MLAG
Illinois CapacitorIllinois Capacitor
Illinois Capacitor
Image may be representation. See specifications for product details.
Product Overview
Part Number: 337CKS160MLAG
Manufacturer/Brand: Illinois Capacitor
Product description CAP ALUM 330UF 20% 160V T/H
Datasheets: 337CKS160MLAG.pdf
Reference Price (In US Dollars)
2000 pcs
  • Message
Specifications of 337CKS160MLAG
Part Number 337CKS160MLAG Manufacturer Illinois Capacitor
Description CAP ALUM 330UF 20% 160V T/H Lead Free Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant