SRU6011-1R4Y
Bourns, Inc.Bourns, Inc.
Bourns, Inc.
Image may be representation. See specifications for product details.
Product Overview
Part Number: SRU6011-1R4Y
Manufacturer/Brand: Bourns, Inc.
Product description FIXED IND 1.4UH 2.6A 40 MOHM SMD
Datasheets: SRU6011-1R4Y.pdf
  • Message
Specifications of SRU6011-1R4Y
Part Number SRU6011-1R4Y Manufacturer Bourns, Inc.
Description FIXED IND 1.4UH 2.6A 40 MOHM SMD Lead Free Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant