PM12639S-1R2M
Bourns, Inc.Bourns, Inc.
PM12639S-1R2M Image
Image may be representation. See specifications for product details.
Product Overview
Part Number: PM12639S-1R2M
Manufacturer/Brand: Bourns, Inc.
Product description FIXED IND 1.2UH 18.5A 2.8 MOHM
Datasheets: PM12639S-1R2M.pdf
RoHs Status Contains lead / RoHS non-compliant
  • Message
Specifications of PM12639S-1R2M
Part Number PM12639S-1R2M Manufacturer Bourns, Inc.
Description FIXED IND 1.2UH 18.5A 2.8 MOHM Lead Free Status / RoHS Status Contains lead / RoHS non-compliant