USP0J330MDD1TP
NichiconNichicon
Nichicon
Image may be representation. See specifications for product details.
Product Overview
Part Number: USP0J330MDD1TP
Manufacturer/Brand: Nichicon
Product description CAP ALUM 33UF 20% 6.3V RADIAL
Datasheets: 1.USP0J330MDD1TP.pdf2.USP0J330MDD1TP.pdf
Reference Price (In US Dollars)
2000 pcs
  • Message
Specifications of USP0J330MDD1TP
Part Number USP0J330MDD1TP Manufacturer Nichicon
Description CAP ALUM 33UF 20% 6.3V RADIAL Lead Free Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant