USP0J470MDD
NichiconNichicon
USP0J470MDD Image
Image may be representation. See specifications for product details.
Product Overview
Part Number: USP0J470MDD
Manufacturer/Brand: Nichicon
Product description CAP ALUM 47UF 20% 6.3V RADIAL
Datasheets: 1.USP0J470MDD.pdf2.USP0J470MDD.pdf
Reference Price (In US Dollars)
1600 pcs
  • Message
Specifications of USP0J470MDD
Part Number USP0J470MDD Manufacturer Nichicon
Description CAP ALUM 47UF 20% 6.3V RADIAL Lead Free Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant