337RZM050M1020
Illinois CapacitorIllinois Capacitor
337RZM050M1020 Image
Image may be representation. See specifications for product details.
Product Overview
Part Number: 337RZM050M1020
Manufacturer/Brand: Illinois Capacitor
Product description CAP ALUM 330UF 20% 50V THRU HOLE
Datasheets: 337RZM050M1020.pdf
  • Message
Specifications of 337RZM050M1020
Part Number 337RZM050M1020 Manufacturer Illinois Capacitor
Description CAP ALUM 330UF 20% 50V THRU HOLE Lead Free Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant