337SAK035M
Illinois CapacitorIllinois Capacitor
337SAK035M Image
Image may be representation. See specifications for product details.
Product Overview
Part Number: 337SAK035M
Manufacturer/Brand: Illinois Capacitor
Product description CAP ALUM 330UF 20% 35V THRU HOLE
Datasheets: 337SAK035M.pdf
Reference Price (In US Dollars)
15000 pcs
  • Message
Specifications of 337SAK035M
Part Number 337SAK035M Manufacturer Illinois Capacitor
Description CAP ALUM 330UF 20% 35V THRU HOLE Lead Free Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant