337LMU500M2EH
Illinois CapacitorIllinois Capacitor
337LMU500M2EH Image
Image may be representation. See specifications for product details.
Product Overview
Part Number: 337LMU500M2EH
Manufacturer/Brand: Illinois Capacitor
Product description CAP ALUM 330UF 20% 500V SNAP
Datasheets: 337LMU500M2EH.pdf
  • Message
Specifications of 337LMU500M2EH
Part Number 337LMU500M2EH Manufacturer Illinois Capacitor
Description CAP ALUM 330UF 20% 500V SNAP Lead Free Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant