RCP0505B100RGS3
Dale / VishayDale / Vishay
RCP0505B100RGS3 Image
Image may be representation. See specifications for product details.
Product Overview
Part Number: RCP0505B100RGS3
Manufacturer/Brand: Dale / Vishay
Product description RES SMD 100 OHM 2% 1.4W 0505
Datasheets: RCP0505B100RGS3.pdf
RoHs Status Contains lead / RoHS non-compliant
Reference Price (In US Dollars)
1000 pcs
  • Message
Specifications of RCP0505B100RGS3
Part Number RCP0505B100RGS3 Manufacturer Dale / Vishay
Description RES SMD 100 OHM 2% 1.4W 0505 Lead Free Status / RoHS Status Contains lead / RoHS non-compliant