RCP0505B100RJEB
Dale / VishayDale / Vishay
RCP0505B100RJEB Image
Image may be representation. See specifications for product details.
Product Overview
Part Number: RCP0505B100RJEB
Manufacturer/Brand: Dale / Vishay
Product description RES SMD 100 OHM 5% 1.4W 0505
Datasheets: RCP0505B100RJEB.pdf
Reference Price (In US Dollars)
1000 pcs
  • Message
Specifications of RCP0505B100RJEB
Part Number RCP0505B100RJEB Manufacturer Dale / Vishay
Description RES SMD 100 OHM 5% 1.4W 0505 Lead Free Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant