RCP0505B100RGET
Dale / VishayDale / Vishay
RCP0505B100RGET Image
Image may be representation. See specifications for product details.
Product Overview
Part Number: RCP0505B100RGET
Manufacturer/Brand: Dale / Vishay
Product description RES SMD 100 OHM 2% 1.4W 0505
Datasheets: RCP0505B100RGET.pdf
Reference Price (In US Dollars)
100 pcs
1000 pcs
  • Message
Specifications of RCP0505B100RGET
Part Number RCP0505B100RGET Manufacturer Dale / Vishay
Description RES SMD 100 OHM 2% 1.4W 0505 Lead Free Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant