RCP0505B100RGEB
Dale / VishayDale / Vishay
RCP0505B100RGEB Image
Image may be representation. See specifications for product details.
Product Overview
Part Number: RCP0505B100RGEB
Manufacturer/Brand: Dale / Vishay
Product description RES SMD 100 OHM 2% 1.4W 0505
Datasheets: RCP0505B100RGEB.pdf
Reference Price (In US Dollars)
1000 pcs
  • Message
Specifications of RCP0505B100RGEB
Part Number RCP0505B100RGEB Manufacturer Dale / Vishay
Description RES SMD 100 OHM 2% 1.4W 0505 Lead Free Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant
Quantity Available 92910 pcs Data sheet RCP0505B100RGEB.pdf
Shipment
★ Delivery time will need 2-4 Days to most of country all over the world by DHL/UPS/FEDEX/TNT.
FedexDHLUPSTNT
AFTER-SALES GUARANTEE
Related Tags
Related Products
RCP0505B100RGS6
RCP0505B100RGS6
Manufacturers: Dale / Vishay
Description: RES SMD 100 OHM 2% 1.4W 0505
In stock: 22991 pcs
Download: RCP0505B100RGS6.pdf
RFQ
RCP-69
RCP-69
Manufacturers: Essentra Components
Description: CARD EJECTOR WHITE 3/32"
Download: RCP-69.pdf
RFQ
RCP0505B100RGET
RCP0505B100RGET
Manufacturers: Dale / Vishay
Download: RCP0505B100RGET.pdf
RCP0505B100RGED
RCP0505B100RGED
Download: RCP0505B100RGED.pdf
RCP-86
RCP-86
Description: CARD EJECTOR WHITE 1/16"
Download: RCP-86.pdf
RCP0505B100RGS2
RCP0505B100RGS2
Download: RCP0505B100RGS2.pdf
RCP-89
RCP-89
Download: RCP-89.pdf
RCP-MU
RCP-MU
Manufacturers: MEAN WELL
Description: PWR CONTRL MONITOR SYST RCP-1000
In stock: 630 pcs
Download: RCP-MU.pdf
RCP0505B100RGS3
RCP0505B100RGS3
Download: RCP0505B100RGS3.pdf
RCP-66
RCP-66
Download: RCP-66.pdf
RCP0505B100RGEA
RCP0505B100RGEA
Download: RCP0505B100RGEA.pdf
RCP0505B100RGEC
RCP0505B100RGEC
Download: RCP0505B100RGEC.pdf
Industry News
Rohm adds 10 automotive SiC mosfets
ON adds to SiC MOSFETs
APEC: TI thinks laterally to make ac-dc chip with 15mW stand-by
Sponsored Content: SIGLENT SVA1015X Spectrum Analyser
Semi manufacturing equipment spend expected to decline 14% this year and grow 27% next year