FK14C0G1H153J
TDK CorporationTDK Corporation
FK14C0G1H153J Image
Image may be representation. See specifications for product details.
Product Overview
Part Number: FK14C0G1H153J
Manufacturer/Brand: TDK Corporation
Product description CAP CER 0.015UF 50V C0G RADIAL
Datasheets: 1.FK14C0G1H153J.pdf2.FK14C0G1H153J.pdf
Reference Price (In US Dollars)
1 pcs
10 pcs
100 pcs
500 pcs
1000 pcs
2500 pcs
  • Message
Specifications of FK14C0G1H153J
Part Number FK14C0G1H153J Manufacturer TDK Corporation
Description CAP CER 0.015UF 50V C0G RADIAL Lead Free Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant
Quantity Available 213679 pcs Data sheet 1.FK14C0G1H153J.pdf2.FK14C0G1H153J.pdf
Related Products
FK14C0G1H153JN006
FK14C0G1H153JN006
Manufacturers: TDK Corporation
Description: CAP CER 0.015UF 50V C0G RADIAL
In stock: 5595 pcs
Download: FK14C0G1H153JN006.pdf
RFQ
FK14C0G1H103J
FK14C0G1H103J
Manufacturers: TDK Corporation
Description: CAP CER 10000PF 50V C0G RADIAL