FK11X7S1H475K
TDK CorporationTDK Corporation
FK11X7S1H475K Image
Image may be representation. See specifications for product details.
Product Overview
Part Number: FK11X7S1H475K
Manufacturer/Brand: TDK Corporation
Product description CAP CER 4.7UF 50V X7S RADIAL
Datasheets: 1.FK11X7S1H475K.pdf2.FK11X7S1H475K.pdf
Reference Price (In US Dollars)
1 pcs
10 pcs
100 pcs
500 pcs
1000 pcs
2500 pcs
  • Message
Specifications of FK11X7S1H475K
Part Number FK11X7S1H475K Manufacturer TDK Corporation
Description CAP CER 4.7UF 50V X7S RADIAL Lead Free Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant
Quantity Available 122996 pcs Data sheet 1.FK11X7S1H475K.pdf2.FK11X7S1H475K.pdf
Related Products
FK11X7S1H106KR006
FK11X7S1H106KR006
Manufacturers: TDK Corporation
Description: CAP CER 10UF 50V X7S RADIAL
In stock: 4512 pcs
Download: FK11X7S1H106KR006.pdf
RFQ
FK11X7S1H475KR006
FK11X7S1H475KR006
Manufacturers: TDK Corporation
Description: CAP CER 4.7UF 50V X7S RADIAL